ACIIDS 2015

ACIIDS 2015
Bali, Indonezja

Konferencje z serii ACIIDS (Asian Conference on Intelligent Information and Database Systems) od lat stanowią ważne miejsce spotkań i wymiany poglądów dotyczących inteligentnych systemów informacyjnych. Tegoroczna, siódma edycja konferencji (ACIIDS 2015) odbyła się w dniach 23-25 marca 2015 na wyspie Bali w Indonezji. Jak co roku, zgromadziła ona znaczące grono uczestników reprezentujących ośrodki naukowe, edukacyjne oraz przemysłowe z ponad 30 krajów.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Konferencji, pracownicy Katedry Systemów Informacyjnych (Prof. Piotr Jędrzejowicz, Prof. Ireneusz Czarnowski, Dr Ewa Ratajczak-Ropel, Dr Dariusz Barbucha oraz Mgr Izabela Wierzbowska) aktywnie uczestniczyli w pracach Komitetu Programowego Konferencji. Ponadto, Dr Barbucha pełnił również funkcję Przewodniczącego ds. Sesji Specjalnych, a w czasie samej konferencji, oprócz prezentacji wyniki swoich badań, przewodniczył dwóm sesjom posterowym.

Materiały z konferencji z serii ACIIDS od lat są wydawane przez wydawnictwo Springer oraz indeksowane m.in. przez Web of Science. Materiały tegorocznej konferencji zostały opublikowane w dwóch tomach z serii Lecture Notes in Artificial Intelligence (Vol. 9011 i Vol. 9012) oraz w jednym tomie monografii z serii Studies in Computational Intelligence (Vol. 598). Jednym z edytorów wspomnianej monografii jest Dr Dariusz Barbucha.

Następna edycja Konferencji (ACIIDS 2016) odbędzie się w marcu 2016 roku w Da Nang w Wietnamie.